wtorek, 8 listopada 2016

ŚNIADANIE DAJE MOC

                                      Znalezione obrazy dla zapytania śniadanie daje moc plakat
Śniadanie to najważniejszy posiłek dnia. Dzięki niemu dzieci mają energię do nauki, lepiej koncentrują się podczas lekcji i mają siłę do zabawy. To najlepszy start w nowy dzień!
   8 listopada to Europejski Dzień Zdrowego Jedzenia i Gotowania (ang. „European Day of Healthy Food and Cooking”), ustanowiony w 2007 roku przez ówczesnego Komisarza ds. Zdrowia Markosa Kyprianou. Do tej pory dzień ten jest obchodzony w kilku krajach Europy Zachodniej, m.in. w Wielkiej Brytanii.

Już od sześciu lat, 8 listopada obchodzony jest Dzień Śniadanie Daje Moc wspólnie ze szkołami z całej Polski. Dzięki akcji najmłodsi uczą się jak ważne jest codzienne, zdrowe śniadanie.
Najważniejszymi celami programu są:
  • zwiększanie świadomości nt. zdrowego odżywiania i roli śniadania w diecie dziecka; 
  • przyczynianie się do obniżania poziomu niedożywienia dzieci w Polsce – poprzez edukację oraz promocję prawidłowego żywienia.
W tym roku do programu edukacyjnego przyłączyły się przedszkolaki.  W przeddzień akcji poznaliśmy zasady zdrowego odżywiania oraz poruszyliśmy kwestię bezpieczeństwa i higieny podczas przygotowania posiłków
W dniu 8 listopada  przygotowaliśmy  wspólnie zdrowe śniadanie. Wykorzystaliśmy produkty spożywcze z przedszkolnej kuchni oraz przygotowane i przyniesione z domu  przez rodziców warzywa i owoce,  z których wykonaliśmy zdrowe, pożywne kanapki.  Na deser  jedliśmy owoce oraz piliśmy wodę i soki.
Dzieci z wielkim przejęciem i zaangażowaniem przystąpiły do przygotowywania smacznych, zdrowych i pięknych kanapek. Prześcigały się w pomysłach jak ozdobić kromkę chleba tak, by była nie tylko zdrowa, ale i apetyczna, by zachwycała swym wyglądem. Pojawiały się, więc tu i ówdzie śmieszne buźki, uśmiechy, przemyślne zwierzątka przygotowane  z warzyw i żółtego sera.       
Wspólne śniadanie było  dla nas świetną zabawą, a zarazem nauką o tym - jak ważne jest codzienne, zdrowe śniadanie.   


SERDECZNIE DZIĘKUJEMY RODZICOM ZA POMOC I WYROZUMIAŁOŚĆ 

Znalezione obrazy dla zapytania dziekujemy gif


Fotorelacja:
 


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz