piątek, 2 grudnia 2016

SPOTKANIE Z POLICJANTAMI

                                   

W ramach profilaktyki bezpieczeństwa w środę 30 listopada 2016 roku  nasze przedszkole przeprowadziło spotkanie z policjantami z Komisariatu Policji w Koprzywnicy. W tym roku odwiedzili nas SIERŻ. SZT. GRZEGORZ CHMIELEWSKI oraz ST. ASP. KRZYSZTOFA ABRAMCZYK. Podczas pogadanki dzieci zapoznały się z mundurem policjanta oraz z zasadami noszenia odblasków przez dzieci. Policjanci zwrócili  również uwagę na obowiązek jeżdżenia przez dzieci w specjalnych fotelikach lub podkładkach i obowiązkowym zapinaniu pasów w samochodzie. Policjanci przypomnieli również dzieciom o zasadach bezpiecznego poruszania się po drodze, przechodzenia przez jezdnię z wykorzystaniem sygnalizacji lub samych pasów. Jak zawsze największą atrakcją dla dzieci były atrybuty pracy policjanta m.in. kajdanki.
Wizyta policjantów była przeżyciem dla wielu przedszkolaków. Spotkania z policjantami w przedszkolu mają wartość nie tylko dydaktyczną, lecz także wychowawczą w kwestii funkcjonowania w społeczeństwie. Pozytywny obraz policjanta, skojarzenie munduru z osobą godną zaufania ułatwi dzieciom nawiązanie porozumienia w chwilach trudnych, wymagających interwencji służb mundurowych. Dzieci powinny wychowywać się w przekonaniu, iż policjant to nie tylko pan od mandatów, lecz również ktoś, kto udzieli pomocy, wesprze w trudnej chwili, ktoś kogo każdy przedszkolak powinien darzyć zaufaniem.
Na zakończenie zajęć policjanci otrzymali gorące podziękowania od dzieci oraz dostali małe niespodzianki – pierniczki świąteczne z życzeniami świątecznymi. 

FOTORELACJA:
Brak komentarzy:

Prześlij komentarz