wtorek, 6 lutego 2018

KĄCIK REGIONALNY


W naszym przedszkolu został przygotowany kącik regionalny – jest to jeden z elementów realizacji projektu "Samborzec – moja mała ojczyzna". W tworzenie kącika zaangażowani byli  rodzice, a czasem nawet całe rodziny oraz pracownicy przedszkola.  
W kąciku wyeksponowane zostały przedmioty używane w dawnych czasach w gospodarstwach domowych, a także elementy dekoracyjne wnętrza domu. Zgromadzone eksponaty stanowią cenny materiał edukacyjny dla przedszkolaków, umożliwiający im bezpośredni kontakt z tradycją. Zajęcia edukacyjne uzupełniły wiedzę przedszkolaków o tradycjach, zwyczajach i sztuce ludowej.
 Dziś dekoracje, narzędzia i inne domowe przedmioty wyglądają zupełnie inaczej, ale dzięki kącikowi – właściwie rodzicom i wspólnej pracy nauczycieli - każdy przedszkolak może podziwiać piękno i różnorodność regionu. Kącik cieszy się dużym zainteresowaniem zarówno wśród dzieci jaki i rodziców. Bardzo się cieszymy. My pamiętamy, ale dzieciom musimy pokazać choć namiastkę przedmiotów z życia w dawnych czasach.

WSZYSTKIM AKTYWNYM RODZICOM SERDECZNIE DZIĘKUJEMY!Zapraszamy do fotogalerii:Brak komentarzy:

Prześlij komentarz