czwartek, 12 kwietnia 2018

PIERWSZA POMOC JUŻ W PRZEDSZKOLU      11 kwietnia 2018 roku nasze przedszkole odwiedziła Młodzieżowa Drużyna Ratownicza z Zespołu Szkół im ks. Stanisława Staszica w Tarnobrzegu wraz z opiekunem Panem Jackiem Judą, nauczycielem edukacji dla bezpieczeństwa.
       Zaproszeni goście przeprowadzili  pokaz udzielania pierwszej pomocy:  Jak zachować się w sytuacjach zagrożenia, jak ratować poszkodowanego i jaki są numery alarmowe? Takie umiejętności i wiedzę przekazywali młodzi ratownicy naszym przedszkolakom.
Ratownicy zaprezentowali przedszkolakom najważniejsze numery alarmowe. Na spotkaniu maluchy uczyły się również jak ocenić, czy poszkodowany oddycha i czy jest przytomny oraz w jaki sposób telefonicznie wezwać pomoc. Dodatkowo przedszkolaki pod fachowym okiem drużyny ratowników uczyły się na fantomie osoby dorosłej i niemowlęcia jak przeprowadzić resuscytację krążeniowo-oddechową. Wszystkie dzieci miały okazję samodzielnie spróbować udzielić pomocy i symulować rozmowę telefoniczną w sprawie wypadku. Wielu przedszkolaków deklarowało, że w przyszłości chce zostać ratownikiem medycznym. Po szkoleniu wszyscy serdecznie podziękowali gościom wręczając młodzieży słodki poczęstunek a opiekunowi tradycyjnie naszą książeczkę „Legendy Gminy Samborzec”
      Udzielenie pierwszej pomocy poszkodowanemu, to jedna z ważniejszych umiejętności, bo można wielu osobom uratować życie. Wiedza o pierwszej pomocy powinna być wpajana właśnie od przedszkolaka. 

Zapraszamy do fotogalerii:
Brak komentarzy:

Prześlij komentarz