poniedziałek, 4 czerwca 2018

PROGRAM EDUKACYJNY „PORCJA POZYTYWNEJ ENERGII”


W maju nasze przedszkole brało udział w V edycji programu edukacyjnego „Porcja Pozytywnej Energii” marki Crispy Natural. Program realizowany jest pod patronatem: Wydziału Nauk o Żywności i Żywieniu UP w Poznaniu, Ośrodka Doskonalenia Nauczycieli w Kaliszu, Stowarzyszenia Przyjaciół Chorych na Celiakię Przekreślony Kłos oraz honorowym patronatem Rzecznika Praw Dziecka.
       Celem Programu Porcja Pozytywnej Energii jest edukacja i kształtowanie u dzieci właściwych nawyków żywieniowych opartych na spożywaniu warzyw i owoców.
      W grupach przedszkolnych prowadzone były zajęcia, podczas których przedszkolaki pogłębiały wiedzę na temat wartościowych produktów spożywczych, zdrowego odżywiania i tego jak może ono wpływać na funkcjonowanie naszego organizmu.
  Jednym z elementów programu Porcja Pozytywnej Energii jest konkurs, polegający na przygotowaniu przez grupę przedszkolną pracy konkursowej o tematyce: „Warzywa i owoce spożywam codziennie i dbam o zdrowie fizyczne”  w jednej z trzech technik konkursowych: Film, Wydarzenie lub Wydarzenie typu Land Art. Nasze przedszkolaki stały się małymi aktorami i nakręciliśmy film, który został wysłany do konkursu.


SERDECZNIE DZIĘKUJEMY RODZICOM ZA DOSTARCZENIE OWOCÓW I WARZYW
 POTRZEBNYCH DO REALIZACJI ZADAŃ PROGRAMU

Zapraszamy do foto i wideo relacji:

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz