poniedziałek, 24 kwietnia 2017

PRZEDSZKOLAKI Z WIZYTĄ W OŚRODKU ZDROWIA W SAMBORCU


      24  kwietnia 2017 r. przedszkolaki  wybrały się z wizytą do Ośrodka Zdrowia w Samborcu. Spotkanie zostało zorganizowane w związku z realizacją programu „Czyste powietrze wokół nas – dbamy o zdrowie”.
      Przedszkolaki odwiedziły  gabinet  stomatologa, gdzie przyjęła nas Pani doktor  Małgorzata Satławska i Pani Małgorzata Stępień, gabinety  rehabilitacji, gdzie oprowadzała nas fizjoterapeuta Pani Marzena Kasprzak oraz Poradnię Dziecięcą  – gdzie spotkaliśmy się z Panią doktor Małgorzatą Błażuk oraz Panią pielęgniarką Renatą Osuch.  Wszystkie Panie przyjęły nas bardzo miło, opowiadały o swojej pracy, zapoznały dzieci z wyposażeniem gabinetów, sprzętem, urządzeniami  i narzędziami. Dzieci wzbogaciły swoją wiedzę na temat zdrowia, dbania o higienę jamy ustnej, prawidłowego szczotkowania zębów i zdrowego odżywania. Przedszkolaki  dowiedziały się jak ważne dla zdrowia są szczepienia oraz dowiedziały się o sposobach wspomagania zdrowia – leczenia m.in prądem, laserem, ciepłem i zimnem. Na zakończenie spotkania przedszkolaki zostały obdarowane prezentami - pastą do zębów, naklejkami, kolorowankami oraz pięknym zegarem, który już został zawieszony w naszym przedszkolu. Zadowolone dzieci w podziękowaniu za ciekawą wizytę wyrecytowały wiersz i zaśpiewały piosenkę o tematyce zdrowotnej oraz wręczyły podziękowania.

SERDECZNIE DZIĘKUJEMY WSZYSTKIM PRACOWNIKOM OŚRODKA ZDROWIA 
ZA CIEPŁE PRZYJĘCIE I  POŚWIĘCONY CZAS.

     Wizyta przedszkolaków w Ośrodku Zdrowia miała na celu zapoznanie z pracą lekarza, dentysty, rehabilitanta ale także przyczyniła się do  nabieraniu ufności dzieci do personelu.  Dzięki wizycie w Ośrodku Zdrowia dzieci miały szanse przezwyciężyć uczucie lęku, jakie towarzyszy im podczas wizyt u lekarza. Właściwe przygotowanie dziecka do pierwszej wizyty u lekarza ma zasadniczy wpływ na jego nastawienie do leczenia w przyszłości. Teraz już wszystkie przedszkolaki wiedzą, że wizyta w gabinecie dentystycznym, lekarskim czy rehabilitacyjnym to nic strasznego i bolesnego.

FOTORELACJA:Brak komentarzy:

Prześlij komentarz