wtorek, 12 grudnia 2017

SPOTKANIE Z PANIĄ KATARZYNĄ SIUDAK - LEŚNIKIEM
12 grudnia 2017 roku gościem w przedszkolu była mama naszego Wojtusia - Pani Katarzyna Siudak – specjalista służby leśnej ds. sprzedaży i obsługi odbiorców z Nadleśnictwa Staszów. Celem spotkania było zapoznanie dzieci z pracą leśnika oraz kultywowanie tradycji świątecznych.
W pierwszej części spotkania dzieci usłyszały wiele informacji i ciekawostek o pracy leśnika. Już na początku poznały tradycyjne powitanie leśników, które używane jest na powitanie: „Darz bór”. Pani leśnik przybliżyła także swoją pracę – przedszkolaki poznały obowiązki pracowników nadleśnictwa oraz  nowe słowa: klupa, szacunki brackie, klempa. Utrwaliły też podstawowe zasady ochrony przyrody, pogłębiły wiadomości na temat ptaków i zwierząt żyjących w środowisku leśnym. Pani leśnik przekazała nam budkę lęgową oraz pokarm dla ptaków. Na pewno nie raz wykorzystamy je na zajęciach, a budkę i pokarm dla ptaków umieścimy na przedszkolnym placu zabaw i będziemy obserwować jak korzystają z nich ptaki podczas trwającej zimy.
W drugiej części spotkania przedszkolaki miały możliwość poznania i kultywowania tradycji świątecznych – ubieranie drzewka, które ofiarowało do naszego przedszkola Nadleśnictwo Staszów. Drzewko zostało przyniesione przez dziadziusia naszego Wojtusia. Przedszkolaki ubierały drzewko według dawnych tradycji -  orzechy, jabłka, a także ozdoby ze słomy. Ponadto Pani Agata Szczudło udostępniła swoje szydełkowe ozdoby. Wraz z naszymi gośćmi ubieraliśmy choinkę przy tradycyjnym słuchaniu kolęd.
Na zakończenie przedszkolaki na ręce Pani Katarzyny Siudak złożyły serdeczne podziękowania dla Nadleśnictwa Staszów oraz wyrazy wieczności dla naszego gościa ofiarując książeczki „Legendy gminy Samborzec”. 


SERDECZNIE DZIĘKUJEMY NASZYM GOŚCIOM 
ZA NIEZWYKLE INTERESUJĄCE ZAJĘCIA, PIĘKNE I POŻYTECZNE PREZENTY
ORAZ POŚWIĘCONY CZAS


Zapraszamy do fotogalerii: 


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz