niedziela, 13 listopada 2016

POLAK MAŁY

           W dniach 9-10 listopada 2016 roku przedszkolaki uczestniczyły w spotkaniu zorganizowanym przez Gminną Bibliotekę Publiczną w Samborcu pt. "Polak Mały" z okazji Narodowego Święta Niepodległości. Podczas spotkania dzieci miały okazję obejrzeć film edukacyjny o powstaniu państwa polskiego i symbolach narodowych. Wspólnie układały puzzle przedstawiające godło Polski. Dowiedziały się kim jest patriota, zapoznały się z książkami dla dzieci o Polsce i jej historii. Ponadto własnoręcznie wykonały piękne kotyliony.
           Klasa „0”  uczestniczyła w zajęciach w Gminnej Bibliotece w Samborcu. Podczas zajęć  z okazji Narodowego Święta Niepodległości dzieci również układały puzzle orła białego oraz  każdy wykonał dla siebie kotylion. Podczas wizyty w bibliotece zastępca Wójta Gminy - Pani Ewa Drzazga umiliła spotkanie czytając fragment książki. Na zakończenia dzieci odwiedziły pana wójta wręczając mu kotylion, który zrobiły specjalnie dla niego. To było bardzo miłe i pouczające spotkanie.
          Dzieci były bardzo aktywne i zainteresowane tematyką zajęć. Chętnie odpowiadały na pytania i dzieliły się swoimi wrażeniami. Na pewno była to dla nich niezapomniana lekcja historii.
         Serdecznie dziękujemy pani Ewie Stefanek, Annie Wiatr oraz Ilonie Świder za zorganizowanie i przeprowadzenie zajęć.

            W prezencie od pań z Biblioteki dzieci dostały piękne, duże kolorowanki. 
Dziękujemy!

FOTORELACJA:


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz