piątek, 12 stycznia 2018

ŚNIADANIOWY PÓŁMISEK

            W naszym przedszkolu stwarzamy przedszkolakom - zgodnie z nową podstawą programową -warunki sprzyjające nabywaniu doświadczeń, motywujemy do podejmowania samodzielnego działania, rozwijamy samodzielność, wzmacniamy potrzebę uczestnictwa w grupie oraz budujemy wrażliwość estetyczną. Wdrażamy także do zdrowego odżywiania, kształcimy odpowiednie nawyki żywieniowe oraz dbałość o higienę i porządek podczas sporządzania posiłków.
      Raz w miesiącu nasze przedszkolaki na śniadanie dostają do dyspozycji tzw.  „Śniadaniowy półmisek” - podczas śniadania dzieci same decydują co wybierają spośród oferowanych produktów pokarmowych.

        11 stycznia 2018 roku wszystkie przedszkolaki ochoczo wzięły się do pracy i z wielkim zapałem robiły pyszne, zdrowe kanapki decydując o wyborze wędlin, serów i warzyw. Z apatytem zjadły, przygotowane przez siebie, pyszne kanapki. I to sprawdziło się doskonale. Samodzielnie wykonane kanapki z dużą ilością warzyw smakowały nawet największym niejadkom. Nikt nie marudził, nikt nie narzekał, że nie potrafi. Z wielką satysfakcją podziwiamy ich umiejętności, radość, satysfakcję z osiągnięć. 

Zapraszamy do fotogalerii:
Brak komentarzy:

Prześlij komentarz