czwartek, 6 października 2016

AKADEMIA ZDROWIA MUSZYNIANKI

   
                        

                                      
       Pragniemy poinformować, że nasze przedszkole  zostało zakwalifikowane do II edycji Akcji Strefa Zdrowia Muszynianki.
         Abyśmy mieli możliwość i szansę  na zakwalifikowanie się do akcji musieliśmy przygotować i wysłać autorski plakat  na temat:  "STREFA ZDROWIA".

                                   

     Akcja Strefa Zdrowia Muszynianki - producenta naturalnej wody mineralnej Muszynianka  dedykowana jest dzieciom w wieku przedszkolnym, ich rodzicom i opiekunom. Strefa Zdrowia Muszynianki, to projekt edukacyjny, który wykorzystuje siłę grupy rówieśniczej i ogromne zaangażowanie, w realizację idei zdrowego wychowania, dzieci w wieku przedszkolnym. Polega na edukowaniu w zakresie prawidłowego żywienia i rozwoju fizycznego dzieci.
     Patronat medialny nad akcją objęły: Państwowy Zakład Higieny,  Onet.pl, Magazyn Przedszkola oraz WomanMagazine.pl.
    Nauka prozdrowotnych zachowań ze Strefą Zdrowia Muszynianki to przede wszystkim dobra zabawa, która pozwala dzieciom atrakcyjnie spędzać czas w przedszkolu. Zarówno placówki jak i dzieci otrzymują za swoje starania nagrody. Bloki, kredki, worki na buty, mini gry to tylko przykładowe materiały, które w ramach akcji dostarcza organizator. Oczywiście uzupełnieniem jest dostawa naturalnej, bogatej w minerały wody Muszynianki. Właściwe nawodnienie to bardzo ważna sfera zdrowego stylu życia, którego uczy akcja. W trakcie II edycji jeszcze mocniej stawiamy na edukację w imię zasad Life Balance, którym Muszynianka hołduje od lat.  Jak odróżniać zdrowe jedzenie od niezdrowego, jak dbać o formę fizyczną i psychiczną, jak funkcjonować w zgodzie z naturą, to tylko przykładowe zagadnienia, które chcemy przybliżyć dzieciom i ich opiekunom w trakcie realizacji założeń akcji – mówią organizatorzy akcji.
     Już od najmłodszych lat warto pokazywać maluchom wzorce zachowań, które w przyszłości pozytywie wpłyną na ich rozwój i życie. Najlepiej to robić w grupie rówieśniczej, która stanowi doskonałe podłoże do realizacji celów edukacyjnych. Strefa Zdrowia Muszynianki.  Mamy nadzieję, że wspólnie z Państwem uda nam się zrealizować wyznaczone cele.

Więcej na www.akademiazdrowiamuszyianki.pl, FB/ Strefa-Zdrowia-Muszynianki.                                             

                                      

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz